Notice: Use of undefined constant SERVICE_DIR - assumed 'SERVICE_DIR' in /home/kunol/serwer/orunia-gorna/www/service_dir.inc on line 3
Widmo tirów straszy mieszkańców - Orunia Górna - Gdańsk - www.MojeOsiedle.pl
portal osiedli, dzielnic i miast
 
 
 
www.MojeOsiedle.plOrunia GórnaFakty - Listy - Opinie › Widmo tirów straszy mieszkańców
 
 
 Fakty - Listy - Opinie
Mieszkańcy Oruni: mamy dość fermy (78) 
 
 
Poprawki w Parku Oruńskim (25) 
 
 
W sześć minut do centrum miasta (12) 
 
 
Kryte pływalnie w wakacje mają wolne (5) 
 
 
Wszyscy zapłacimy za nowe wysypisko (166) 
 
 
Część Gdańska bez ciepłej wody (4) 
 
 
Sąd nakazał likwidację lisiej fermy w Gdańsku Orunii (31) 
 
 
Mieszkańcy mają dość hodowli zwierząt futerkowych w Gdańsku (18) 
 
 
Oddaj głos w sprawie psa (10) 
 
 
Widmo tirów straszy mieszkańców (9) 
 
 
SkrótStarsze
Aktualności
  Fakty - Listy - Opinie
 
  Komunikaty
 
Informator
  Inwestycje mieszkaniowe
 
  Rozkład ZKM
 
  Mapka osiedla
 
  Galerie
 
  Internet
 
  Park Oruński
 
  Rys historyczny
 
Spotkania
  Czat
 
  Ankiety
 
  Forum
 
  Kartki
 
  Ogłoszenia
 
Ważne!
  Szkoła: ZKPiG nr 6
 
  Policja
 
  SM "Orunia"
 
  SM "Południe"
 
  Parafia
 
Akcje - Porady
  Bezpieczne osiedle
 
  Segregacja odpadów
 
  Bezpieczne ferie zimowe
 
Niezbędnik
  Auto
 
  Bankomaty
 
  Edukacja
 
  Gastronomia
 
  Jedzenie na telefon
 
  Rozrywka
 
  Sklepy
 
  Sport
 
  Telefony
 
  Uroda
 
  Urzędy
 
  Usługi
 
  Zdrowie
 
 Warto odwiedzić
 
www.gdansk.pl
Urząd Miejski w Gdańsku

NET P.C.
Gdańsk - NaszeMiasto
Radio Gdańsk
Praca w Trójmieście
 Fakty - Listy - Opinie

Widmo tirów straszy mieszkańców
   2007-01-22 10:36

Mieszkańcy osiedla Słoneczny Stok już od roku protestują przeciwko budowie stacji diagnostycznej i myjni tirów, w sąsiedztwie ich domów. Kiedy kilka lat temu kupowali mieszkania, nie wiedzieli, że hasło funkcja przemysłowo-usługowo-składowa, jakim określano teren przylegający do osiedla, oznacza wyjątkowo uciążliwą inwestycję.

- Obiekt o charakterze przemysłowym ma powstać w sąsiedztwie dwóch osiedli mieszkaniowych o niskiej zabudowie. Kupując mieszkanie przy ulicy Fieldorfa spodziewaliśmy się spokojnego otoczenia - tłumaczy Ewa Pietryk. To obok jej domu ma znaleźć się wysoka na dziewięć metrów myjnia samochodów ciężarowych. - Ulica Małomiejska i tak jest już zakorkowana, a planowana inwestycja jeszcze pogorszy sytuację - dodaje.

W listopadzie 2005 roku Urząd Miejski odrzucił projekt budowy. Wtedy nazwa i rozmiar inwestycji zostały zmienione. W sierpniu ubiegłego roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny ponownie nakazał inwestorowi opracować raport dotyczący wpływu planowanej stacji na środowisko naturalne. - Dopatrzyliśmy się w nim licznych nieścisłości. Postanowiliśmy zamówić alternatywną ekspertyzę, która już dziś trafi do Urzędu Miejskiego - mówi Ewa Pietryk. - Tymczasem jesteśmy w szoku, że chociaż projekt nadal jest opiniowany, Urząd Miejski już pozwolił inwestorowi na poprowadzenie instalacji gazowej - dodaje.

Halina Szadziul, kierownik Zespołu Urbanistycznego Południe Biura Rozwoju Gdańska tłumaczy, że Rada Miasta podjęła uchwałę o planie zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Małomiejskiej już w 1996 roku.

- Mieszkańcy, blisko rok temu wnioskowali o zmianę funkcji terenu, ale uznaliśmy ich wniosek za niezasadny. Rozumiem, że nie chcieliby mieć tego typu obiektu w sąsiedztwie, ale inwestycja jest zgodna z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego. Funkcję terenu wybraliśmy nie przypadkowo. Już w 1996 roku było wiadomo, że nieopodal będzie przebiegać ulica Nowa Podmiejska. Nowe budynki na tym obszarze miały stanowić barierę pomiędzy osiedlem mieszkaniowym a drogą o dużym natężeniu ruchu. Trzeba także dodać, że osiedle mieszkaniowe zostało zaprojektowane z uwzględnieniem planowanych w sąsiedztwie inwestycji.

Urzędnicy pocieszają, że z obiektu korzystać będą mniejsze samochody niż początkowo zakładano, bo na tak małym obszarze tiry nie będą miały pola manewru. Jednak mieszkańców takie argumenty nie przekonują. Tydzień temu zwrócili się o pomoc do prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Na razie czekają na jego stanowisko w sprawie.

LICZYMY SIĘ Z MIESZKAŃCAMI - BŁAŻEJ SŁOWIKOWSKI
Referat Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku - Decyzja jeszcze nie zapadła. 19 grudnia wysłaliśmy dokumentację do sanepidu. Jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Procedura wygląda w ten sposób, że projekt najpierw jest opiniowany w Wydziale Środowiska, potem w sanepidzie. Między innymi na tej podstawie Wydział Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków podejmuje decyzję. Uznaliśmy także, że raport o wpływie planowanej inwestycji na środowisko naturalne, dostarczony przez inwestora jest niewystarczający. Poprosiliśmy go o uzupełnienie dokumentacji. Ponieważ trafiły do nas liczne, skargi mieszkańców, przesłaliśmy je do inwestora, aby się do nich ustosunkował.

Źródło: Dziennik Bałtycki (Magdalena Raszewska) 2007-01-22


Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii

Opinie dotyczące powyższej informacji
Wszystkich opini: 7
 Władze miasta traktuja ludzi mieszkajacych na południu jak bydło  mieszkaniec południa (2008-12-22 23:21)
 
 
 skandal i tyle  kabat (2007-03-09 15:37)
 
 
 p.s. a jaką drogą  przerażony (2007-01-29 10:27)
 
 
 a jaką drogą te tiry tam dojadą??  przerażony (2007-01-29 10:26)
 
 
 Poczucie humoru  foorgo (2007-01-26 21:03)
 
 


Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii


Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2023  |   Redakcja  |   O nas  |   Regulamin Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO